Rreth Nesh

Klinika Alliance ofron një gamë të plotë të shërbimeve gjinekologjike dhe rreth lindjes duke i sherbyer gruas ne cdo moshe te saj.
Obstetric & Gynecology Clinic

Klinika Alliance

Drejtuar nga Dr. Rexhina A.Bajo PhD ne Obstetrik & Gynekologji kryen teresine e ekzaminimeve te gruas ne cdo moshe te saj, qe nga:

• Screening vjetor (vizite, ekografi, Pap Test).
• Ekzaminimet sipas moshave te shtatezanise deri ne kontrollin pas lindjes.
• Kryejme diagnistikim dhe zgjidhjen perfundimtare.
• Cdo examinim te kerkuar apo te deleguar.
Per pacientet qe menaxhohen ne klinik dhe qe kane probleme bashkeshoqeruese me diagnozat baze realizohen konsulta me mjeket me te mire qe i takojne Profesoriatit te Fakultetit te Mjekesise sipas specialiteteve. Nje pjese e Tyre ben pjese ne ate qe ne e kemi definuar “Miqte e Nderuar te Klinikes“ qe kane ndihmuar ne fillimin, vazhdimin e formezimit dhe rritjes se klinikes qe nga qershori i 2006.


Miqtë e Klinikes Alliance

Gjate viteve kane kontribuar mjek dhe personel qe jane gjurmet e rendesishme te klinikes Dr Iris dhe Asistentet Mirela Moza Blerta.
Ndihet gjithmone ndihma e urte dhe e mencur e Prof Zydi Eshja. Gjithe puna organizohet dhe bashkerendohet nga Asistente Violeta S.Kapedani. Raporti qe vendoset per nga cilesia dhe perkushtimi i takon te cmohet nga ju.


PROFESOR

Stilian BuzoPROFESOR As.

Monika FidaASISTENTE

Violeta KapedaniPhD ne Obstetrik & Gynekologji

Dr. Rexhina A. Bajo

Ka mbaruar studimet e larta ne fakultetin e Mjekesise universiteti i tiranes ne degen mjekesi e pergjithshme duke u klasifikuar ne top ten te gjenerates se saj. Fitoi konkursin duke filluar specializimin per obstetrik gjinekologji prane spitalit universitar Mbreteresha Geraldine ne Tirane.
Gjate kesaj periudhe ka ndjekur specializime ne France prane qendres spitalore Annemasse. France. Ka mbyllur kualifikimin Master ne Universitetin e Tiranes. Ka mbyllur procesin e doctorimit me nje teze te gjinekologjise moderne me rezultate te shkelqyera.

  • Specilizime ne kurse te gjinekologjise laparoskopike ne Indi

  • Kurse formimi e update ne londer rome ascoli picceno

  • Referuese ne shume konferenca e kongrese vendore dhe internacionale

  • Anetare e shoqates se obsteter gjynekologeve shqiptare

  • Anetare e EUGA

  • Anetare jete e shoqates boterore te laparoskopise

  • Anetare e ISUOG

  • Eksperience e gjate dhe e respektuar ne rallet e profesionisteveMembershipPublications


SHENDETI I GRUAS

SHENDETI I GRUAS

Alliance | Te gjitha te drejtat e rezervuara | info@alliance.alAlliance | Te gjitha te drejtat e rezervuara | info@alliance.alPrevious Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this